فهرست

دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌کند: برگزاری سومین جشنواره طب ایرانی

سومین جشنواره طب ایران به منظور شناسایی، معرفی، قدردانی و حمایت از دانشمندان، پژوهشگران و نوآوران برتر و تعامل چند جانبه بین مراکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی طب ایرانی در سطح ملی و در سه بخش علمی، فرهنگ و هنر و ویژه با محورهای اصلی آموزش، پژوهش، درمان، فناوری، بین‌الملل و پیشکسوت در حوزه طب ایرانی، داروسازی سنتی، و تاریخ پزشکی برگزار می‌شود.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت هشدار داد: مردم توصیه‌های طب ایرانی را از افراد مورد تایید وزارت بهداشت دریافت کنند.

طب‌ ایرانی یک حوزه علمی تخصصی است و برای ارائه توصیه‌های درمانی، گذراندن مقاطع تحصیلی و دوره‌های مورد تأیید الزامی است.

پیام دکتر نفیسه حسینی یکتا، مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در پی درگذشت دکتر غلامرضا امین

به گزارش روابط عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت؛ دکتر غلامرضا امین، عضو هیات‌ علمی دانشکده داروسازی و استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران صبح امروز به رحمت ایزدی پیوست. آن استاد فقید سراسر عمر با برکت خود را در راه تعالی علم و دانش و تربیت شاگرد سپری نمود. 

درگذشت استاد فرهیخته دکتر غلامرضا امین عضو هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی بابل، با نهایت تاسف دکتر غلامرضا امین، عضو هیات‌علمی دانشکده داروسازی و استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران که زحمات ارزشمندی در اعتلای طب ایرانی و داروسازی سنتی انجام دادند، به رحمت ایزدی پیوست.

یادداشت دکتر نفیسه حسینی یکتا به مناسبت تک‌‌رقمی‌ شدن کرونا

«امروز 17 خردادماه در حالی این یادداشت را می‌نویسم که آمار مرگ و میر کرونا تک‌رقمی است، امید آنکه به زودی شاهد حتی یک مرگ ناشی از این بیماری نباشیم. روزهای پرآشوب و هیاهوی همه‌گیری را دوره می‌کنم آن روزهای آغازین که به‌عنوان جامعه تخصصی طب ایرانی همه تلاشمان را می‌کردیم تا بتوانیم در کنار سایر متخصصین در رشته‌های علوم پزشکی سهم خودمان را برای ایفای نقش در پاسداری از سلامت مردم عزیزمان ایفا کنیم و دریغ و درد از انکار متعصبانه، ماه‌ها گذشت و حتی یک عضو از این جامعه تخصصی در کمیته علمی کشوری کرونا پذیرفته نشد.

طب ایرانی و درمان ناباروری

متخصص طب ایرانی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به‌مناسبت هفته سلامت و روز ملی جمعیت با اشاره به ظرفیت‌های طب‌ایرانی در درمان ناباروری، بخش مهمی از وظیفه سمن‌ها و مسئولان را علاوه بر سیاست‌های تشویقی و فرهنگ‌سازی؛ آگاهی‌رساندن به مردم برای ارتقای سلامت‌شان دانست.

نقش طب‌های سنتی در درمان سرطان: مکمل یا جایگزین؟

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این‌که طب ایرانی یک طب مزاجی و کل نگر است، عمل به توصیه‌های طب ایرانی در حفظ سلامتی و اصلاح سبک زندگی را سبب پیشگیری از انواع بیماری‌های بدخیم و مزمن دانست.