فهرست

معرفی سلامتکده طب سنتی:

با توجه به اینکه در طب سنتی، اولویت با حفظ سلامت می باشد، درمانگاه‌های طب سنتی با عنوان سلامتکده نامیده می‌شوند. در این مراکز علاوه بر ارائه توصیه‌های لازم جهت بهبود سبک زندگی و ارائه زندگی سالم، به درمان بیماران نیز پرداخته می‌شود.

تاریخچه:

از سال 1391 سلامتکده طب سنتی با حضور آقای دکتر سید علی مظفرپور (به عنوان چهارمین فارغ التحصیل این رشته در کشور و اولین فرد در استان‌های شمالی کشور) در بیمارستان آموزشی شهید بهشتی بابل افتتاح گردید.

شروع فعالیت این مرکز، از ابتدا هفته‌ای یک روز بوده است که به دنبال استقبال عموم مردم، از اوایل سال 1392 به دو روز در هفته افزایش یافت.

سلامتکده مستقل طب سنتی:

با پیگیری‌های انجام شده، اولین سلامتکده مستقل طب سنتی در کشور، از بهمن ماه 1393 زیرمجموعه دانشکده طب سنتی بابل، و با حضور جناب آقای دکتر خدادوست (معاون محترم طب سنتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) در مساحتی به ابعاد حدود 150 متر مربع افتتاح شد.

محل این سلامتکده در خیابان شهید قاسمی، بعد از بیمارستان شهید بهشتی و جنب شعبه بین الملل دانشگاه قرار دارد. علاوه بر آقای دکتر سید علی مظفرپور، از بهمن ماه 93، آقای دکتر مرتضی مجاهدی به عنوان دومین عضو هیأت علمی دانشگاه، شروع به ویزیت بیماران نموده‌اند. هم‌چنین از سال 95 سه متخصص طب سنتی دیگر (خانمها دکتر روشنک ثاقبی، دکتر ریحانه معینی و دکتر نرجس گرجی) به این مجموعه اضافه شدند. همچنین خانم دکتر زهرا معماریانی متخصص داروسازی سنتی نیز به عنوان عضو هیأت علمی دانشکده طب سنتی به این مجموعه پیوستند.

در این مجموعه، دو اتاق ویزیت پزشک، 2 اتاق مخصوص اعمال یداوی (ماساژ، فصد، حجامت، بادکش و زالو ) به تفکیک خانم ها و آقایان و نیز داروخانه اختصاصی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی موجود است.

هم‌چنین با پیگیری‌های انجام شده، یکی از 10 سلامتکده طب سنتی شاخص (تیپ) در کشور، به مساحت حدود 3000 متر مربع برای دانشکده طب سنتی بابل مورد تصویب قرار گرفت که ان شاء الله به زودی ساخت آن در دانشگاه علوم پزشکی بابل آغاز خواهد شد.

مشاهده ی آرشیو اخبار

آخرین اخبار دانشگاه

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ، نهال نارنج توسط دکتر ملک زاده معاون تحقیقات وفناوری وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دیگر مسئولین در بیمارستان آیت الله روحانی بابل کاشته شد.
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /135 /18
همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ،همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی مورخ 19/12/95 در بیمارستان آیت الله روحانی برگزار شد .
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /119 /18