فهرست

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل؛ چهارمین جشنواره طب ایرانی کلید خورد

دکتر نفیسه حسینی یکتا برگزاری چهارمین جشنواره طب ایرانی را فرصتی ارزشمند برای تبادل دانش و تجربیات و توسعه منطقی این میراث علمی ارزشمند دانستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، دکتر نفیسه حسینی یکتا، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل، در اولین جلسه اجرایی جشنواره طب ایرانی، با اعلام خبر برگزاری چهارمین جشنواره طب ایرانی در بهمن ماه 1403؛ بر اهمیت برگزاری این جشنواره و نقش آن در توسعه و ترویج طب ایرانی تاکید کردند.

دکتر حسینی یکتا این جشنواره را فرصتی ارزشمند برای متخصصان، پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان به طب ایرانی دانستند تا ضمن معرفی آخرین یافته‌ها و دستاوردهای علمی در این زمینه، با ظرفیت‌های این طب آشنا شوند.

ایشان با بیان اینکه طب ایرانی یکی از غنی‌ترین و ارزشمندترین میراث فرهنگی و علمی کشور ما است که قدمتی چند هزار ساله دارد؛ تصریح کردند: این طب بر پایه حفظ سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها بنا شده و می‌تواند در کنار طب نوین، نقش موثری در ارتقای سلامت جامعه ایفا کند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت عنوان کردند: در سال‌های اخیر شاهد استقبال روزافزون مردم از طب ایرانی بوده‌ایم که نشان‌دهنده اعتماد مردم به این طب و اثربخشی آن در پیشگیری و درمان بیماری‌ها است.

 دکتر حسینی یکتا تصریح کردند: هدف از برگزاری جشنواره طب ایرانی، معرفی این طب ارزشمند به جامعه و ترویج استفاده صحیح از آن در بین مردم و توسعه علمی و منطقی آن است. همچنین این جشنواره فرصت مغتنمی را برای محققان و پژوهشگران این حوزه فراهم می‌کند تا یافته‌ها و دستاوردهای خود را به اشتراک گذارند و از تجربیات یکدیگر بهره‌‌مند شوند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل با اشاره به استقبال گسترده متخصصان و علاقه‌مندان از سومین جشنواره طب ایرانی و تنوع محورهای آن؛ بیان داشتند: در سومین دوره جشنواره طب ایرانی چهار بخش علمی، فرهنگ و هنر، دانش آموزی و جوانی جمعیت را داشتیم که از میان 2035 شرکت کننده 638 نفر معادل 43 درصد در بخش دانش آمــوزى، 391 نفر معادل 27 درصد در بخــش فرهنگ و هنــر، 371 نفر معادل 25 درصد در بخش علمى و 79 نفر معادل 5 درصد در بخش ویژه با موضوع جوانى جمعیت شرکت کردند.

ایشان افزودند: با توجه به اهمیت فرزندآورى و ابلاغ سیاســت هاى کلى جمعیت؛ موضوع بخش ویژه جشنواره سوم «جوانى جمعیــت»  انتخاب شد. همچنین وجود بخش دانش آموزى؛ بــا توجه به نقــش آفرینى دانش‌آموزان و معلمان در پیشبرد اهداف مرتبط با اصلاح ســبک زندگى بر اســاس آمــوزه‌هاى طب ایرانى، مورد اســتقبال بى‌نظیر شرکت‌کنندگان قرار گرفت، که جزو نقاط قوت جشنواره سوم بود.

دکتر حسینی یکتا ابراز امیدواری کردند: جشنواره چهارم با مشارکت پژوهشگران و علاقه‌مندان به این حوزه باشکوه‌تر از قبل برگزار شود تا گامی مهم در جهت حفظ و احیای طب ایرانی، این میراث ارزشمند ملی، باشد.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل در پایان از تمام علاقه‌مندان به این حوزه دعوت کرد تا با شرکت در چهارمین جشنواره طب ایرانی؛ به ارتقاء این طب ارزشمند کمک کنند.

منبع خبر: دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی