فهرست

معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل: ضرورت ساماندهی و ارتقاء داروسازی سنتی در کشور

دکتر سید مهدی میرغضنفری در اولین جلسه کارگروه داروسازی سنتی بر ضرورت ساماندهی و ارتقاء داروسازی سنتی در کشور تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، اولین نشست کارگروه داروسازی سنتی در تاریخ 10 تیرماه 1403، با حضور دکتر سید مهدی میرغضنفری معاون تعالی دفتر طب ایرانی، دکتر روجا رحیمی، رییس دانشکده طب ایرانی دانشگاه تهران و برخی اعضای هیأت علمی و متخصصان طب و داروسازی سنتی در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت به صورت حضوری و برخط برگزار شد و موضوعات مرتبط با داروسازی سنتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل در اولین جلسه این کارگروه که با هدف هم‌اندیشی و تبادل نظر در خصوص چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی داروسازی سنتی در ایران برگزار شد؛ به برخی مسائل و چالش‌های مرتبط با این رشته اشاره و بر ضرورت شناسایی شکاف‌ها و راهبردهای توسعه و ارتقای داروسازی سنتی در کشور و تسهیل دستیابی بیماران به داروهای استاندارد تاکید کردند.

دکتر سید مهدی میرغضنفری در ادامه به اهمیت داروسازی سنتی در نظام سلامت کشور اشاره کردند و جذب دانشجو به این رشته را از طریق برنامه‌ریزی اصولی و هدفمند، بسیار حائز اهمیت خواندند.

ایشان همچنین ساماندهی تدریس دو واحد برای دانشجویان داروسازی  را ضرورتی مهم خواند و بر تدوین برنامه‌های آموزشی برای تربیت متخصصان این رشته تاکید کردند.

در ادامه این نشست، اعضای کارگروه به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص موضوعات مختلف مرتبط با داروسازی سنتی پرداختند.

در پایان با تعیین اولویت‌های کاری؛ مقرر شد کارگروه داروسازی سنتی به طور مستمر جلسات خود را برگزار و در خصوص تدوین برنامه‌های راهبردی و اجرایی در این حوزه اقدام نماید.

معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل ابراز امیدواری کردند: با برگزاری این نشست‌ها و با برنامه‌ریزی‌های مدون، شاهد حضور موثرتر داروسازان سنتی و ایفای نقش در تولید داروهای مبتنی بر منابع طب سنتی ایران و در دسترس قرار گرفتن داروهای استاندارد و در نهایت ارتقای جایگاه داروسازی سنتی در نظام سلامت کشور باشیم.

منبع خبر: دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی