فهرست

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت بهداشت

ثبت نام شصت و ششمین دوره آزمون زبان وزارت بهداشت (MHLE) از ساعت ۱۲، ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ آغاز می‌شود و تا ۸ تیر ماه ۱۴۰۱ ادامه دارد. 

به گزارش مفدا، کارت ورود به جلسه شصت و ششمین دوره آزمون زبان وزارت بهداشت (MHLE)  روز ۱۴ تیر توزیع می‌شود و آزمون نیز روز ۱۶ تیر ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. در نهایت کارنامه داوطلبان ۲۶ تیر ماه منتشر خواهد شد.

برای ورود به جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) الزامی است و همراه نداشتن هر یک از این مدارک، موجب محرومیت از ورود به جلسه و شرکت در آزمون می‌شود.

هر کارنامه دارای یک کُد ویژه به نام Certification Code بوده که در بالای آن درج می‌شود. درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی (در پیوند «تأیید کارنامه») یا Check Certificate Validity قابل استعلام است.

بنابراین کارنامه چاپ شده یا گواهی دیگری برای شرکت کنندگان جهت ارائه به مراجع گوناگون، صادر نخواهد شد و مراجع گوناگون (دانشگاه‌ها، سازمان‌ها) می‌توانند به همین روش، از درستی کارنامه اطمینان حاصل کنند.

وزارت بهداشت تاکید کرد؛ به دلیل ضرورت برقراری نظم و حفظ سکوت و آرامش در سالن‌های برگزاری آزمون، درهای حوزه رأس ساعت ۸:۳۰ صبح بسته می‌شود و از ورود افرادِ دیرآمده، جلوگیری خواهد شد.

هزینه ثبت نام قابل برگشت یا نگهداری برای دوره‌های بعدی نیست.

برای ثبت‌نام در شصت و ششمین دوره آزمون زبان وزارت بهداشت (MHLE)، مبلغ ۲ میلیون و ۱۷۵ هزار ریال (۲۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان) باید به صورت اینترنتی و از طریق کارت‌های بانکی عضو شتاب پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، داوطلبان آزمون‌های زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE) در سال جاری طی پنج نوبت می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. 

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE)، در سال جاری دارای ۱۰۰ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (۳۰ پرسش درک مطلب شنیداری، ۴۰ پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و ۳۰ پرسش درک مطلب نوشتاری) و ۱۰۰ نمره (بدون نمره منفی) است.

پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت